کارخانه اکریلیک ۲

الیاف اکریلیک از یک پلیمر مصنوعی به نام اکریلونیتریل که یک ماده پتروشیمیایی است تولید می‌شود. از آنجایی که الیاف اکریلیک از جمله الیافی است که کمترین تنفس را دارد، اغلب در محصولاتی استفاده می‌شود که نیازمند الیافی با خاصیت حفظ حرارت است. مثل لباس‌های ورزشی، فرش ماشینی، لباس‌های زمستانی، پتو و…
در حال حاضر شرکت پلی اکریل ایران تنها تولیدکننده الیاف اکریلیک در داخل کشور می‌باشد و در مجموع می‌تواند با ظرفیت تولید سالانه حدود ۶۰ هزار تن بخشی از نیاز‌های بازار را تولید کند. الیاف اکریلیک در شرکت پلی اکریل ایران در دو کارخانه اکریلیک ۱ و اکریلیک ۲ و به دو روش خشک ریسی و ترریسی تولید می‌شوند.
کارخانه اکریلیک ۲ با استفاده از تکنولوژی SNIA ایتالیا، به روش پلیمریزاسیون محلولی (Solution Polymerization) در حلال دی متیل فرمامید (DMF) و با فناوری ترریسی الیاف اکریلیک را تولید می‌کند.

نمایی از کارخانه اکریلیک 2

این کارخانه دارای دو خط تولید مشابه به ظرفیت 18 هزار تن در سال (در مجموع 36 هزار تن) می باشد. الیاف تولیدی در این کارخانه دارای سطح مقطع لوبیایی شکل بوده و در برابر نور خورشید و عوامل محیطی از مقاومت بالایی برخوردار است.

الیاف تولیدی کارخانه اکریلیک 2 متناسب با نیاز بازار در سه گروه اصلی طراحی، تولید و عرضه می شود:

  • استیپل اکریلیک
  • نوار (TOW) اکریلیک
  • محصولات ویژه اکریلیک ( الیاف اکریلیک سوپروایت، الیاف رنگی، الیاف استیپل با طول برش متغیر، الیاف ضد میکروب، الیاف استیپل میکس)

محصولات