آزمایشگاه مرکزی

آزمایشگاه شرکت پلی اکریل ایران به واسطه داشتن تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و بهره‌گیری از کادر مجرب یکی از پیشرفته‌ترین و معتبرترین آزمایشگاه‌های ایران و خاورمیانه در صنعت شیمی و نساجی می‌باشد. این مجموعه از واحد‌های مختلفی تشکیل شده که عبارتند از:

آزمایشگاه شیمی

این واحد مجهز به دستگاه‌های پیشرفته‌ای چون FT- IR، TOC Analyzer، AA، GPC، HPLC، GC و… بوده و حدود ۱۶۰ آزمون مربوط به نمونه‌های آب و پساب، پلیمر‌ها و… را پوشش می‌دهد. این آزمایشگاه با داشتن ۵۰ تکنسین در سه شیفت کاری بطور متوسط روزانه، بر روی۱۵۰ نمونه، ۵۵۰ آزمایش انجام می‌دهد. همچنین در این آزمایشگاه آزمون‌های ترخیصی مربوط به ۱۹۷ ماده اولیه نیز انجام می‌شود.

آزمایشگاه فیزیک الیاف

این واحد با استفاده از دستگاه‌های مجهز نساجی شامل، دستگاه کشش، یوستر، پیچش، آلمیتر، تشخیص عیوب نخ، زنو تست و.. ۵۰ نوع آزمون مربوط به نخ و الیاف مصنوعی را پوشش می‌دهد. در این آزمایشگاه (با ۲۷ تکنسین، در سه شیفت کاری) بطور متوسط ۸۰۰ آزمون بر روی ۱۶۰ نمونه انجام می‌گیرد. در حال حاضر، این آزمایشگاه گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار اداره استاندارد، بر روی ۳۲ آزمون را دارا بوده و به ۶ اداره استاندارد خدمات ارائه می‌نماید.

واحد تحقیق و توسعه

این واحد با در دست داشتن پرسنل مجرب، تجهیزات پیشرفته و همچنین ایجاد ارتباط مستمر با مراکز علمی و تحقیقاتی در راستای بروز‌رسانی دستور العمل‌های آزمایشگاه، تدوین روش‌های جدید و پیشبرد پروژه‌های محوله شده، فعالیت می‌نماید. همچنین راه‌اندازی دستگاه‌های جدید، کنترل دستگاه‌های در سرویس و آموزش پرسنل نیز از جمله فعالیت این واحد می‌باشد.

واحد تعمیرات

این واحد با دارا بودن پرسنل متخصص در رشته‌های برق و مکانیک وظیفه تعمیر دستگاه‌های آزمایشگاهی، کالیبراسیون تجهیزات، بهینه‌سازی و به روز‌آوری دستگاه‌های قدیمی، طراحی و ساخت بعضی از قطعات دستگاه‌ها را، به عهده دارد.

گواهی نامه ها